Prosinec 2009

Veronika

29. prosince 2009 v 20:43 | Dincie |  Moje bývalé laye

...Veronika...


Vytvořila jsem ho : tentokrát dříve, než jsem ho dala na blog, ale nevím kdy přesně.
Objevil se na mém blogu : 8. května 2009
Věnování : Hannah

Veronika představuje jednu z hlavních postav v příběhu Jil, kde se ale objevuje až v druhém díle. Chtěla jsem její povahu, nesnáze a osud tak nějak do laye zachytit a myslím, že se mi to celkem i povedlo...Veronika je vytvořená poněkud jiným stylem ke kterému jsem se už v dalších layích nevracela, ale který se mi líbí...Těšila jsem se, až ho budu upravovat a z mých čtyř dosavadních layů na Pamětích Říše Jil jsem Veroniku změnila asi nejvíce...Menu jsem přidala plastický vzhled a celkově jsem lay obohatila o úplně nové okraje z pírek. V poslední době jsem se do peříček úplně zbláznila a tyhle jsou ještě k tomu na vodě...(29.12.2009) Záhlaví jsem nechala mimo menu v původní podobě. Odkaz na Veroniku v Říši Jil je tady.

Co je na Veronice zajímavé?

Veronika, jak už jsem v úvodu psala, byla vytvořená dříve, než se objevila na blogu. Je to tím, že jsem si ji tak nějak šetřila...Před Veronikou byl vytvořený jenom jeden lay - Vodní víla. Po Veronice jsem v krátkém časovém úseku vyrobila ještě Podzim, ten se ale v Říši Jil objevil až mnohem později...(na podzim)...... Byl to první lay u kterého bylo (v původní formě) menu větší než stránka... Neodolala jsem a obohatila archív Veroniky o tři nové avatary s peříčky...


Veronika v malém náhledu...

Veronika s rámečkem...


Veronika s rámečkem

Plamínek

13. prosince 2009 v 17:29 | Dincie |  O Říši Jil...
Nedávno jsem v Říši Jil adoptovala Plamínka...my pet!

Znění Legendy

13. prosince 2009 v 17:26 | Dincie |  O Říši Jil...
A...když už je tady i Věštba z knihy Legenda, tak tady dávám i znění té osudné Věštby...

"Kde voda je křišťálová, stromy mohutné a staré, kde v míru a blahobytu vládne nový král, tam se rozkládá Říše Katautova. Stará brána chrání osudy všech, ale jednou přijde den, kdy se navždy uzavře. Pak již nerozezná dobro a zlo, pak přijde temný věk. Zkázou všech se stane jejich jediná naděje. Žezlo Niuda Feil Kataut, žezlo, které bude nenávratně a vážně poškozeno. Vinu ponese prastarý podstavec, který dokáže opravit jen jediný člověk. Ten, jehož duše prošla temnotou a vrátila se k dobru. V téže těžké chvíli si žezlo zvolí ochránce, ty, kterým bude určeno zachránit zemi před zkázou. Budou to čtyři lidé. Z nich nesmí zemříti ani jediný, neb znamenalo by to definitivní konec celé říše. Všichni jsou stejně důležití a musí splnit svůj úkol, své poslání, aby zachránili skomírající říši. Osud bude stát proti nim a bude záležet jen na jejich odvaze a věrnosti, protože zrada nepříteli je příliš lákavá a snadná...A z lásky hněv pak posbírá své vojsko a bude toužit po krvi. Po krvi nevinného...Než hněv v zaslepení procitne a vrátí svou čest králi, falešný přítel zradí. Touha po moci zaslepí falešné srdce a jeho dny budou sečteny. Však, než nepřítel udeří, jeden z vyvolených napraví zlo napáchané na bráně a tím zkříží všechny plány. Další z vyvolených rozpozná nepřítelovy úmysly, ale nedokáže to včas. Znova se temnota stáhne do prokletého hradu, poznamenaného dvojí smrtí a bude čekat na svou příležitost...Zlomený z vyvolených najde cestu k osudnému hradu, aniž by o tom měl nepřítel sebemenší zdání. Ve skrytu lásky vyvolení udeří a setkají se konečně tváří v tvář se svým skutečným protivníkem. Jen jediný z vyvolených ho dokáže zabít a ukončit tak trýznění nevinných. Pak bude říše Katautova věčně vzkvétat v harmonii dobra."

Věštba

13. prosince 2009 v 17:26 | Dincie |  Moje bývalé laye

...Věštba...


Vytvořila jsem ho : 2. května 2009
Věnování : Vickki Vectory


Věštba byla můj první poněkud pesimistický a smutný lay. Měl by vyjadřovat Věštbu z Legendy, jak bude ještě vysvětleno v Katautských spisech, hlavním motivem byla také sama Věštkyně, která pád Říše kdysi prorokovala. Věštba se mi opravdu líbila, idkyž je trochu větší a delší, než ostatní laye...Zanechala jsem ji téměř v původním stavu. Upravila jsem okraje, kterým jsem přidala modrobílé vzory a trochu jsem Věštbu zmenšila....(13.12.2009). Odkaz na Věštbu v původní podobě, v Říši Jil je tady.

Co je na Věštbě zajímavé?


Řekla bych, že všechno. Od skladby obrázků až po barvy. Tu šedou jsem si mohla odpustit a když jsem ho dnes upravovala, pohrávala jsem si myšlenkou Věštbě dodat více modré, než šedé...Věštbu jsem vytvořila na počest jedné pesimistické realistky, idkyž jsem si neodpustila kapičku optimismu. Optimismus ve Věštbě vyjadřuje hlavně ta holubička, ale svým způsobem, také květy nahoře...S upravováním Věštby jsem měla zatím největší problém, protože je vážně dlouhá a veliká, čímž to kazí náhled na stránku...Věštba v malém náhledu...

Věštba v rámečku...


Věštba s rámečkem

Vážím si vaší návštěvy...ať už jste odkudkoliv! ;-) :-D ;-)

Flag Counter