Informace

24. února 2011 v 19:02 | Dincie

1. Kde se vlastně nacházíte?
...
Právě se nacházíte na PORTÁLU všech mých layů. LAY (nebo-li LAYOUT) je mimochodem totéž, co DESIGN. Najdete zde laye na přání, volné laye, jak si lay ode mne objednat, stáhnout i to, zda momentálně neprobíhá stop-stav objednávek, co obnáší a kdy končí, či kde mě můžete kontaktovat. Tohle vše naleznete zde, na portálu a jedině v informacích...;-)
2. Kdo, kde, jak a proč?
...
Tento blog, stránky, portál, říkejme tomu, jak chceme, vede jistá osoba jménem Dincie. Portál je jejím hlavním layovacím blogem a místem, kde své laye nejen uveřejňuje, ale také nabízí k výběru pro Vás...:-) Může Vám také lay libovolně upravit, nastavit nebo k němu dodělat příslušný počet (dle dohody) bonusků a nebo Vám zaslat jak si sám(a) lay nastavit. Můžete si zde také prohlédnout všechny moje laye, které jsem zatím vyrobila na přání. Kromě toho si vedu ještě svůj hlavní blog, který je spíše zaměřený na můj život, povídky a další všední maličkosti. :-)
3. K čemu slouží pět manekýnek?
...
Manekýnky mých layů, kterých v současné době existuje celkem pět, mají hned několik důvodů. Slyšeli jste někdy o blogové ekologii? Blogová ekologie je šetření počtem zbytečně vytvořených zkušebních blogů. Takové blogy mají jen jediný účel - nést celou dobu jeden lay. Po čase se ale stejně záhlaví ztrácí a blogová paměť internetu je zbytečně zatěžována blogy, které nemají žádný smysl, cíl, ba ani nastavený design, ač k tomu byly stvořené. Má blogová ekologie zkouší lay vždy na manekýnku, takže zájemce o design si ho může v klidu prohlédnout a až se rozhodne, je na manekýnku nastaven design další mnou vytvořený.

Pak se stalo, že ten, který si u mě lay objednal, se dlouho nevyjádřil, ani neozval, a protože jsem nechtěla lay sundat, čímž by ho příjemce neviděl, byla jsem nucena si zřídit další manekýnku - až jsem se - světe div se, dostala na pětku...:D Takže na každé manekýnce naleznete velké množství vyzkoušených designů.
4. Jak Dincii kontaktovat?
...
Máte hned několik možností. Pokud vynecháme mé manekýnky, hlavní blog a tento portál, nabízí se zde možnost přes zprávu autorovi nebo přes email. Email doporučuji k domlouvání ohledně nastavování nebo objednání designu...Jen pro pořádek a pro ty, kterým se nechce hledat, je můj email zde : Dincie@seznam.cz ;-)
5. Jak dlouho trvá vytvoření laye ?
...
To záleží hlavně na počtu před vámi zapsaných zájemců o lay, ale také na tom, jak se reprezentujete. Zda mi pošlete jen holou, strohou, vyplněnou objednávku, nečekejte, že sednu a okamžitě začnu dělat lay právě pro Vás. Bohužel je mým velkým nepřítelem volný čas...což ale určitě každý z vás zná sám...8-O Takže někdy to může trvat déle a někdy zase naopak kratší dobu...Roli hraje i téma, které jste si napsali, protože jsou témata, do kterých se mi moc nechce (např. Justin Biebr...atd.) a nebo mé "ne-layovací dny", kdy mi lay vůbec nejde vytvořit.

Layuji co nejvíce a ačkoliv se třeba může zdát, že jsem v nečinnosti, mám třeba už několik návrhů, ale vždy vybírám jen ten nejlepší, protože jsem perfekcionistka a nechci Vám dávat něco s čím nejsem 100% spokojená. Pokud tedy chcete lay ode mne, což mne bude velmi těšit, budete si muset počkat... Ale aby jste měli plus - mínus představu, tak je to minimálně měsíc, klidně i dva (+,-)...Roli hrají i obrázky. Pokud je musím shánět a nebo pokud si je rovnou pošlete...také dopasovat ty, které se k sobě hodí...Nejhorší je, když někdo nemá ani představu co na layi chce mít...myslím, alespoň tématicky...:-)
6. Jaká jsou pravidla pro objednání laye ?
...
To, že lay nebudete vydávat za svůj, pokládám za samozřejmé, takže moje první podmínka je, že až se vám lay nebude líbit nebo ho změníte, vyměníte za jiný, bude přeřazen i pro ostatní do volných layů...(daly mi dost práce a bylo by škoda, aby byly jednom pro jednoho...) A druhá podmínka je, že pokud bude Váš blog nečinný, nebudete přidávat nové články a bude z blogu patrné, že na něj nechodíte nebo budete mít pozastaveno, pak Vás přeskočím, ale stále nechám v pořadníku, kdyby jste se přece jen ozvali. Pokud to ale překročí více než rok, je vaše objednávka automaticky zrušena, promlčena. K jejímu obnovení se samozřejmě můžete znovu ozvat. Stačí mě kontaktovat...;-)
...
...Dále si vyhrazuji právo VETA, které obsahuje toto : "Tímto si vyhrazuji právo, vzhledem k tomu, že dělám laye na úkor svého času a pouze ze své dobré vůle, že si můžu nejen vybrat komu lay udělám a komu ne, ale také kdy. Čili si vyhrazuji možnost vybrat si kdo a kdy bude mít lay...a které téma tímpádem udělám dříve a které později...a to bez ohledu na datum objednávky. Takže téměř všechno závisí na vašem přístupu, viz. předchozí bod číslo 5 ..."
7. Lay se mi nelíbí. Co teď ???
...
Pokud se dostanete do oné nepříjemné situace, tady máte pár možností, co a jak řešit...;-) Pokud se Vám nebude líbit lay, který jsem na přání udělala, budu vždycky mnohem raději, když mi to napíšete. Je lepší, aby jste mi přiznali, že se Vám nelíbí, než aby jste lay po dvou dnech rychle vyměnili a doufali, že Vám už nestačil pokazit celkový dojem. Pokud mi napíšete, že lay není přímo podle Vašich představ, že se Vám na něm určitá část, osoba, pozadí, popisky...nelíbí, vždycky Vám dám možnost, že Vám udělám jiný, kde budu lépe dbát Vašich představ nebo tím ukončíte spolupráci s mou osobou...Každopádně se nebudu zlobit, nemusí se mi taky všechno podařit na první pokus... :-) :-D :-D
8. Jaká jsou pravidla pro volné laye?
...
Volné laye, někdy také na mých manekýnkách vedené jako "laye do zásoby", jsou volné vždy pro určitý počet vlastníků, viz bod č.13. ;-) Takže, pokud mi napíšete email o nějaký lay a další den si o tentýž lay napíše i někdo jiný a tím byl překročen maximální počet, má už smůlu. Lay je Váš a tím se ztrácí z nabídky volných. Naopak, když už získaný lay na svém blogu vyměníte za jiný, protože se Vám třeba okoukal, vracím ho zpátky do volných. Z těchto důvodů se nabídka volných layů ve všech kategoriích stále mění a posouvá...:-) Pokud si chcete prohlédnout velký náhled, jednoduše klidněte na obrázek malého náhledu laye...;-) Zároveň je každý volný lay evidovaný i ve všech layích.
...
"Volné laye chtějí také svůj čas a může se stát, že lay o který jste si napsali, je už zadaný, ale nestihla jsem ho stáhnout z nabídky. Také je důležité mi uvést své jméno - nick a pak trvá než vám k layi dodělám - dovyrobím příslušné bonusky, aby lay seděl právě vašemu blogu. Některé mají v sobě originální prvky původního zájemce a ty je třeba odstranit nebo nahradit novými - vašimi."
9. Pravidla pro volné laye II. - Kde je NENASTAVUJI a nepropůjčuji?
...
Už se mi bohužel stalo několikrát, že jsem nastavovala lay na blog, kde se pak nic nedělo a tak mě právě tato zkušenost inspirovala k sepsání dalšího pravidla. :-) Pokud na svém blogu nemáte NIC, ani jeden článek a vlastně ani představu, co na něm budete chtít mít v budoucnu a pouze hodláte vyměnit výchozí šablonu blog.cz (která je to jediné, co na blogu je) za některý z mých layů, nezlobte se, ale to ne. V dobré víře jsem vycházela vstříc a pak jen sledovala, jak ubíhal čas a na onom blogu byl stále jen zkušební článek, který jsem nastavila já sama a můj lay. Nic víc. Smutné, ne? Takže už nehodlám procházet další zklamání svého času i nálady a budu vám laye posílat nebo nastavovat jen tehdy, pokud na blogu budete mít alespoň minimálně 3 smysluplné články. :-) Zkušenější jistě ví, jak je těžké, pracné a nepříjemné nastavovat jakýkoliv design na blog, kde není nic, protože se vlastně nemáte čeho chytit...a proto vás prosím o toho pochopení a "rozjetí" blogu dříve, než si o lay zažádáte...Děkuji. :-) ;-) ;-)
10. Pravidla pro volné laye III. - Kolik si jich mohu vzít NAJEDNOU?
...
To je docela vtipný bod, který mě donutily zavést špatné zkušenosti. :-) Můžete si vzít najednou maximálně 2 volné laye a to mě ještě musíte přesvědčit, že si to zasloužíte. :-) Nedávám jich více najednou z prostého a jednoduchého důvodu, že v momentě, kdy to udělám, ztrácím přehled kdo co má a mnohdy jsou pak laye zbytečně blokované (strašně někdo chce 3 laye a pak se u něj na blogu objeví jen 1 a to ještě z povinnosti) a tudíž si o zbývající dva nemůže napsat někdo jiný, přestože nastavené nejsou...Navíc se v poslední době zmáhá trend, že když je lay "volný" je i z nějakého mně neznámého důvodu méně hodnotný a tudíž si jich můžu vzít kolik chci a dělat si s nimi co chci...no a to vám právě tento bod informací bere. Nemůžete. :-D
11. Koho, nebo co, vždycky upřednostňuji?
...
V první řadě záleží na tom, jak se už od začátku uvedete, o tom už jsem psala, ale je rovněž také velmi důležité, jak se chováte k vlastnímu blogu. :-) Pokud váhám komu udělat lay na přání (popř. komu nastavit volný design), pokaždé si projdu všechny adepty a vyberu si ten blog, který je aktivní, jede určitým směrem, jeho majitel má jasno co bude s blogem dál a celkově ho to stále baví. Pak se dá čekat, že má snaha bude mít i smysl. (U dlouho neaktivních blogů, zachraňovaných jen články "zatím pozastaveno" nebo "blog se rozjede až..." se dá čekat brzký konec a tudíž má zbytečná práce, takže proč bych do toho měla jít..?)
12. Mám se ptát, jestli je lay už hotový? Nezapomněla na mě?
...
Upřímně řečeno, NE. :-D Ačkoliv to hodně záleží na čase, po kterém se mě zeptáte. Jestli mi napíšete po dvou, třech dnech, jak pokračuju a jestli už mám lay hotový, riskujete, že Vám ho neudělám vůbec. Až bude, tak bude a nebojte se, že bych se Vám neozvala. Myslím na Vás a nezapomínám. Jediné, kdy jsem ochotná to tolerovat, tak je po měsíci a delší době, pak mi Vaše připomenutí vadit nebude...;-) Nebojte se, všechno si eviduju a tudíž mám přesný přehled komu mám co udělat a jak dlouho už dotyčný/á čeká...ale stále platí právo VETA, viz bod číslo 6.
...
"Ti, kteří mě budou pořád uhánět a stále se ptát, jak pokračuju, tak budou automaticky odsunuti na konec a jestli jejich otravování překročí mou únosnou mez, pak budou vyřazeni a lay jim neudělám...Můžete mi věřit, že se snažím jak můžu a jak to vůbec jde...Mám i jiné povinnosti, zájmy a koníčky...a to už nemluvím o tom, že mám také svůj blog, kterému se chci také věnovat a volné laye, které je třeba před předáním novému majiteli upravit a dodělat k nim bonusky...Všichni, kteří mají svůj blog, tak dobře vědí, kolik zabere času jenom ten...tak mě prosím neuhánějte a buď se smiřte se skutečností, že to může trvat delší dobu, nebo požádejte o lay někoho jiného. Bohužel."
13. Pro kolik vlastníků je jeden volný lay?
...
Je sice pravdou, že to záleží na zájmu o konkrétní lay, ale po dalších úvahách a mnoha zkušenostech jsem se rozhodla pro obecnější závěr. Mí staří známí vědí, že jsem dlouhou dobu prosazovala - 1 blog = 1 lay a tedy právě jeden vlastník, ale čas mě donutil změnit názor, takže v aktuální době máte při velkém zájmu lepší možnost. :-) Na jeden volný vzhled připadají maximálně 3 vlastníci, při malém až středním zájmu pak maximálně 2. Ačkoliv, pokud by to prvnímu vlastníkovi vadilo, jde to samozřejmě dohodou upravit, aby byl stažený z volných a zůstal jen jednomu, protože respektuju individualitu a vaši jedinečnost. ;-)
14. Co s layem, když je hotový?
...
Máte hned několik možností. Respektive tři. Buď se Vám lay nemusí líbit a tak ho prostě nebudete chtít. Já na to zareaguji tak, že ho dám do volných. Jestli bude nějaká další alternativa je na Vás a vašem přístupu ke mě. Pak je zde druhá možnost, kdy lay budete chtít, ale neumíte si ho nastavit na blog. Co s tím? Ráda Vám ho i nastavím, ale k tomu je nutné, aby jste mi přes email nebo zprávu autorovi poslali vaše přístupové iniciály a heslo. Bez hesla se k Vám na blog nedostanu a nemůžu nic nastavit. Nabízí se, ale pokud mi nedůvěřujete, možnost, že si heslo před zasláním mé osobě změníte a až bude lay nastavený, vrátíte si zpátky své oblíbené. Jednoduše se k Vám pak už nedostanu :D (i kdybych chtěla a měla to zapotřebí) a můžete klidně spát...:-D ...Nebo třetí možnost. Nastavování ovládáte, takže žádný problém, troufáte si na menší operaci, takže, já Vám zašlu přes email instrukce k nastavení + obrázky (v zipu) a vy si ho na blog hodíte sami. Dotazy? :-D
15. Nový lay-design rozjede můj blog...Nevěřte tomu!!!
...
Tak toto je jedna z nějvětších hloupostí, na které se nedá spoléhat. :-) Je to podobné, jako se stěhováním blogu, když to uděláte jednou - stěhujete se pořád a vlastně nikde nenacházíte to, proč jste to udělali. :-) Věřte mi, viděla jsem mnoho takových případů a u některých mi to bylo velmi líto. Pokud jste přesvědčeni, že právě nový design váš, v poslední době smutný a osamocený blog zachrání, čekáte marně. Nezmění se nic. Ani návštěvnost, ani vás to nezačne více bavit, ani to nepozvedne ducha blogu. Možná nepatrně, ale tím spíše budete chtít další a další změny. :-) Ale ve skutečnosti vám nepomůže ani střídání designů od takových královen grafiky, jako jsou například Blanch, Freezy nebo Cirilla Riannon. Co z toho plyne? Musíte si dostatečně utřídit myšlenky v hlavě a rozmyslet si, co je vaše priorita, co je náplní vašich dní a proč, nebo co, chcete na blogu mít a dělat. Pak vám to teprve půjde a nový design to může jen podtrhnout a doplnit. ;-)
16. Je možné si objednat, získat lay z Pamětí (=Portálu) nebo hlavního blogu?
...
Ne. Po pár zváženích jsem dospěla ke konečnému rozhodnutí, že ne. :-) Nejsem s mnohými na 100% spokojená, a proto je nechci dávat a rozesílat dál. :-) Ani je nebudu nijak upravovat, takže ani v tomhle ohledu mnoho naděje nemáte. Takže všechny laye z Pamětí (=Portálu) i mého hlavního blogu - od Vodní víly až po ten aktuální, např. Alenčiny střevíčky, jsou nedostupné a zkrátka nejsou vůbec k mání. :-)

Jestliže Vás napadá ještě jiná otázka, kterou byste mi rádi položili, směle do toho v komentářích nebo zprávě autorovi ! (Na komentáře k tématu informací odpovídám přímo u tohoto článku, aby nevznikal zmatek)
 

108 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Elien Macway Elien Macway | E-mail | Web | 29. května 2011 v 13:57 | Reagovat

Din, napsala jsem ti dnes na emial mé přání (layout) a přečetla jsem si tyto informace. Tady píšeš, že když je náš blog neaktivní, přeskočíš nás. Já svůj blog rekonstruuji a články si připravuji na jiném počítači, pak to tam vše dám najednou + nový design. Taky to počítáš jako neaktivitu? díky za odpověď :)

2 Dincie Dincie | Web | 2. června 2011 v 22:11 | Reagovat

:-) Ne, neboj. To se týká hlavně blogů, které nemají žádný nový článek přes několik měsíců, nic se na jejich blogu nehýbe atd...:-) :-) :-) Takže jestli jsi v rekonstrukci nebo přednastavuješ, to se do toho rozhodně nepočítá...;-) Na email ti ještě odpovím, jenom toho teď mám moc, takže to nebude tak hned...:-D ;-) :-)

3 Nalouwi Nalouwi | 15. srpna 2012 v 10:35 | Reagovat

mohla bych se zeptat jak se dají udělat ty ikonky, protože já na to moc nejsem...

4 Camelia Camelia | 25. srpna 2012 v 11:14 | Reagovat

Promiň, že otravuju, ale trochu zápasím s nastavováním na blog a tak by mě zajímalo, jak nastavuješ horní lištu (tam kde jsou informace) nebo na layi Summer Time ten horní boxik k novinkama... Víš co myslím?
Dík za odpověď, Camelia

5 Dincie Dincie | Web | 1. září 2012 v 10:40 | Reagovat

[3]:
:-) Protože by takové odpovídání bylo na dost dlouhý a  asi nepřehledný komentář, tak jsem se to zkusila všechno sepsat do tohoto článku : http://laye-pro-jil.blog.cz/1208/ikonky-pro-nalouwi-aneb-jak-na-ikonky

6 Dincie Dincie | Web | 1. září 2012 v 10:58 | Reagovat

:-) Není to těžké. :-) Nejdříve je třeba zmenšit velikost záhlaví a předem vytvořené odkazy stačí pak už jen vložit do volitelného horního boxu, to je klíč k problému. ;-) Jak dlouhé máš připravené menu, tak si horní box nastav, jestli ho chceš "vedle menu" nebo "na celou šířku". :-) Je to celkem jednoduché, nejtěžší je to v horním boxu a v souladu se záhlaví poposouvat tak, aby to sedělo. :-) ;-) :-)

[4]:

7 Šeříková N. Šeříková N. | Web | 3. října 2012 v 23:05 | Reagovat

Přiznám se, že předtím jsem četla pouze pravidlo veta, o rozhodování a zbytek jsem jenom bezmyšlenkovitě přelétla. Mám už sebe plné zuby, ale ten pocit viny prostě nezmizí. Takže, bych chtěla uprěsnit své vyjadřování. Fialinka Šeříková je nádherná, taková křehká a tajemná. Tehdy byla pro mé království jako stvořená. Jenže časem se změnila nejen ta drobná šeříková říše, ale i zvláštní slabost "vládkyně" pro světlé barvy. Prosím, nemysli si, že se mi Fialinka nelíbila..

8 Cielin Cielin | E-mail | Web | 9. listopadu 2012 v 18:04 | Reagovat

Ahoj Din,
to jsem já, Ebolin, teď už trochu jiný člověk, než předtím.

Chtěla jsem jen napsat, že jsem tu kouzelnou Pomněnkovou vílu měla moc ráda a mrzí mě, že už ji nemám. Ale když mi někdo zničil království Brány do Nitra, už jsem ji prostě nemohla dál trápit.
Lay Sedmikráska je snad ještě krásnější - nádherný, poetický a v mých oblíbených zelených barvách... Ale když jsem ho viděla, už jsem se svým rozhodnutím, že musím začít znovu, nemohla couvnout.

Včera jsem byla kvůli nemoci doma a napadlo mě, že bych si mohla zase o lay z tvé tvorby napsat. Tvé vzhledy dělají stránku krásnější a ... nevím, jak to říct.
Objednala jsem si lay ÚPLNĚK.

Nevím, kdy si ten mail přečteš a zda mi lay svěříš, po tom, jak jsem se k Pomněnce a Sedmikrásce zachovala, ale věřím, že se domluvíme...

Inu, mám tě ráda a doufám, že mi za to minulé někdy v budoucnu odpustíš!

Cielin

9 Dincie Dincie | E-mail | Web | 27. listopadu 2012 v 20:04 | Reagovat

:-) [7]: V pohodě. Měla jsi mi hned napsat, že je to na tebe moc barevné...určitě bychom se domluvily na nějaké úpravě. :-) Ale každopádně s layem pro tebe, novým, počítám. ;-)

[8]: Cielin, Pomněnku i Sedmikrásku jsem dala do volných layů. Úplněk ti svěřím a doufám, že už nikam neutečeš. ;-) :-D  :-)

10 Terri.na Terri.na | 31. srpna 2014 v 21:23 | Reagovat

Chápu dobře, že teď laye na přání neděláš? :)

11 Dincie Dincie | E-mail | Web | 3. září 2014 v 22:27 | Reagovat

:-) [10]: Ano i ne. :-) Laye ještě pořád dělám, spíše dodělávám (staré objednávky) a nové přijímám jenom výjimečně. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Vážím si vaší návštěvy...ať už jste odkudkoliv! ;-) :-D ;-)

Flag Counter